Világörökségi nap 2019
Írta: Iliásné Pozsgai Anna iskolaigazgató   
AddThis Social Bookmark Button

2019. május 18-án a Fertő kultúrtáj ismét színes programokkal várta az örökség tíz településén az érdeklődőket. Iskolánk immár hagyományosan szervezett formában vett részt az értékmegőrző, közösségépítő programokon.
Minden évben egy-egy tematika alapján kerülnek megszervezésre a nap programjai, mint hungarikumok. Az idei programkínálat a játékról és a kalandról szólt.

2019. május 18-án a Fertő kultúrtáj ismét színes programokkal várta az örökség tíz településén az érdeklődőket. Iskolánk immár hagyományosan szervezett formában vett részt az értékmegőrző, közösségépítő programokon.

Minden évben egy-egy tematika alapján kerülnek megszervezésre a nap programjai, mint hungarikumok. Az idei programkínálat a játékról és a kalandról szólt.

Fertőszéplakon kézzel hajtott körhintát, gólyalábat és egyéb népi játékokat próbálhattak ki diákjaink. Hegykőn a Csipkeházban megismerhettük a Fertői társasjátékot, volt csipke-kirakó, csipke-kereső, pókolás rajzolás, sakk és malomjáték, célba dobás. Hidegségen harmadik és negyedik osztályos tanulóink egy kezes-lábas játszóháznak voltak aktív résztvevői  A különleges és innovatív termékek középpontjában a játék és az alkotás állt, küldetésük fontos kiindulópontja a környezettudatosság, a mozgás és az összefogás. A kézzel-lábbal működtetett eszközök a fenntarthatóságot szimbolizálták, az egyedileg fejlesztett gépek mindegyike speciális ’ÖKO’ berendezés volt. Nagyon élvezték kipróbálásukat a gyerekek, igazi élmény volt számukra. Fertőhomokon „Síppal, dobbal, nádi hegedűvel…” gondolat jegyében szerveződtek a programok. Első és második osztályos tanulóink megismerhették és kipróbálhatták a régi idők gyermekjátékait: a labda- és ugróiskolát. Volt tojásba dobálás, diós ügyességi játék is. Tanulóink nádból és fából hangszereket, fakanál és rongy segítségével babát készítettek. A jó hangulathoz tambura zene és a tájház kemencéjében sült langalló is hozzájárult. Fertődön a „Játék és Kaland” témára épülő tematikus tárlatvezetésen vettek részt iskolánk 5. osztályos diákjai az Esterházy-kastélyban. A Lászlómajor Bemutató Majorság és Látogatóközpontja idén is színes, érdekes programokkal várta a kerékpárral érkező felsős tanulóinkat. A gyermekek és felnőttek számára összeállított feladatok, a játékos foglakozások a Fertő-táj értékeire irányították a figyelmet.

Köszönjük a Fertő-táj Világörökség Magyar Tanácsának és a Civilek a Fertő-tájért Egyesület szervezőinek, hogy évről-évre lehetőségünk van a helyi értékeket és hagyományokat bemutató programokon aktívan részt venni.

A Világörökségnap idei rendezvényén készült további képek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Önkormányzati választás 2019

Facebook

Programnaptár 2020

Domb újság

.


Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév: wifi
Jelszó: free

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron