Tanév végi tematikus program 2. osztályosainknak
Írta: Csetkovics Gabriella programvezető pedagógus   
AddThis Social Bookmark Button

Június 25. és 29. között az EFOP-3.3.5-17 „Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő iskolai Közösségi Program kísérleti megvalósítás” című pályázat keretében szerveztük meg 2. osztályos diákjainknak a művészeti neveléssel kapcsolatos tematikus hetet, melyen nagy örömmel vettek részt tanulóink.

 

Két mese köré fűztük a hét játékait és foglalkozásait. Az egyik a kötelező modulból átvett: Az öreg halász és a felesége c. mese, a másik helyi sajátosságokra épülve: Hany Istók legendája.  Megismerkedtünk a két mesével interaktív feladatok segítségével, majd tábornaplót készítettünk Hany Istók „képmásával”. Fazekas segítségével a program résztvevői korongkészítést tanulhattak hullámvonal mintázással. Ezt a munkadarabot haza is vihetik a diákok. Szimultán zenehallgatást szerveztünk patakcsobogás, tengermorajlás, stb. hallgatásával, amelyre szabadon alkotás következett a zenével kapcsolatban érzett érzelmek vizualizálásával a tábornaplóba. A zenéhez és a Rábaköz szülöttjéhez, Hany Istókhoz kapcsolóan rábaközi népdalt tanítottunk és hallgattunk citera és furulya előadásban. Ezt követően rábaközi dús néptáncot néztünk meg néptáncos előadásában, majd bemutattuk élőben a rábaközi korhű népviseletet, hogy még inkább Hany Istók "világába" tudják magukat képzelni diákjaink. Végül táncházzal és népi játékokkal koronáztuk meg a téma zárását. Kirándultunk a szomszédos Hegykő községbe, ahol megnéztük a Füzes-tavat és annak élővilágát. Megnéztük a hegykői templomot, a híres höveji csipke kiállítóhelyét, a Csipkeházat, ahol tárlatvezetést hallgathattunk meg a höveji pókolásról. A Sá-Ra Termálban vízi játékokat játszhattak tanulóink a nap levezetéseként. Másnap kreatív kézműves foglalkozást tartottunk a víz témájában: poharakból polipot, tojástálcából rákot, halakat színeztünk és lamináltunk, hattyú sablonnal képtartót nyírtunk, világító tornyot színeztünk és hullámot pödörtünk színeslapból, tortatálból lepényhalat nyírtunk és krepp papírral dekoráltuk és napellenzőt készítettünk halacska motívummal. Ezután szabadtéri játékokat játszottunk levezetésképp. Hűtőmágnest készítettünk kupakokból és glitterkartonból értékelő falat készítettünk. A hét zárásaként kiállítást szerveztünk a héten alkotott apróságokból. Kékfestő foglakozást szerveztünk szolgáltató segítségével. Az öreg halász feleségének kendőjét készítettük el. A nap végén közösen értékeltük a hetet és megtekintettük az általalunk készített munkadarabokból összeállított kiállítást mindannyiunk örömére.

A tematikus héten készült fotók ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Önkormányzati választás 2019

Facebook

Programnaptár 2020

Domb újság

.


Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév: wifi
Jelszó: free

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron