Tavaszi egészségnap iskolánkban
Írta: Iliásné Pozsgai Anna iskolaigazgató   
AddThis Social Bookmark Button

Az elmúlt hetet iskolánkban rendhagyó módon egészségnappal zártuk. A program szervezése a tavasz jegyében telt. Fő célunk volt, hogy az egészséges táplálkozásra és a rendszeres testmozgásra hívjuk fel tanulóink figyelmét.  Tanulóink a programokon forgószínpad szerűen vettek részt.

 

A helyi művelődési házban Koller Józsefné, Zsuzsa néni beszélgetett a helyes táplálkozásról alsós tanulóinkkal. A beszélgetés közben bátran elmondták tapasztalataikat, véleményüket a témával kapcsolatban. Többen számot adtak az iskolában szerzett ismereteikről és az otthoni tapasztalataikról is. Ezalatt a felsős tanulók Piskoltiné Mariann nénivel a gyógynövényekről  és felhasználásukról hallhattak hasznos tudnivalókat. Az alsós tanulók számára is nagy élményt jelentett Némethné Gabi tanító néni előadása, aki interaktív táblán kivetítve mutatta be a gyógynövényeket, majd íz és illat alapján lehetőségük volt felismerni a gyógynövényekből készült termékeket. Az előadások után a tanulók jóízűen falatozták az általuk készített fűszervajjal megkent bagettszeleteket. A felső tagozatos tanulók számára a rendezvény zárásaként Nagy Krisztina dietetikus tartott interaktív foglalkozást. A program alatt Norbi bácsi, Marika és Mónika néni gondoskodott arról, hogy a legváltozatosabb mozgásformákkal biztosítsa a résztvevők számára az egészséges testmozgást.

Bízunk benne, hogy rendezvényünkkel hozzájárultunk tanulóink további tudatos és egészséges életviteléhez, neveléséhez.

A rendezvényen készült fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Önkormányzati választás 2019

Facebook

Programnaptár 2020

Domb újság

.


Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév: wifi
Jelszó: free

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron