AddThis Social Bookmark Button

Sószoba az óvodában

Először 2004-ben alakítottunk ki só szobát óvodánkban, melyben sótéglákon elhelyezett edényekben párolgott a csak természetes anyagokat tartalmazó telített sóoldat. 2010-ben sólámpákkal bővítettük a terem berendezését, majd 2018-ban parajdi sókövekre cseréltük a téglákat és somokozót is használhatnak már a gyerekek (sóőrleménnyel lapátolhatnak a kis ovisok, mintha homokoznának) Rendszeresen használjuk a sószobát, amely fontos szerepet tölt be a kisgyermekkori légzőszervi megbetegedések megelőzésében.
A nagy párolgási felület átalakítja a helyiség mikroklímáját, ezáltal a szoba az áldásos hatásukról közismert sóbarlangokat „utánozza”.

 

Először 2004-ben alakítottunk ki só szobát óvodánkban, melyben sótéglákon elhelyezett edényekben párolgott a csak természetes anyagokat tartalmazó telített sóoldat. 2010-ben sólámpákkal bővítettük a terem berendezését, majd 2018-ban parajdi sókövekre cseréltük a téglákat és somokozót is használhatnak már a gyerekek (sóőrleménnyel lapátolhatnak a kis ovisok, mintha homokoznának) Rendszeresen használjuk a sószobát, amely fontos szerepet tölt be a kisgyermekkori légzőszervi megbetegedések megelőzésében.

A nagy párolgási felület átalakítja a helyiség mikroklímáját, ezáltal a szoba az áldásos hatásukról közismert sóbarlangokat „utánozza”.

Napi 20 percet javasolt eltölteni a teremben, ez idő alatt a gyermekek játszanak, rajzolnak, mesét hallgatnak, közben a szoba klímájának köszönhetően tisztulnak légútjaik, erősödik immunrendszerük.
 

Polgármesteri köszöntő

 

Választási információk

Facebook

Programnaptár 2024

Domb újság

.

Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév:
Jelszó:

Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron