Közhasznú információk
Önkormányzat
E-ügyintézés
Közérdekű adatok
Intézmények
Vállalkozások
Civil- és sportélet
Hitélet
Településünkről
Látnivalók
Élhető település fejlesztés Fertőszéplak községben - pályázat |
Pályázati konstrukció: TOP_Plusz-1.2.1-21 „Élhető települések” Projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-1.2.1-21-GM1-2022-00039 Projekt címe: Élhető település fejlesztés Fertőszéplak községben Kedvezményezett neve: FERTŐSZÉPLAK KÖZSÉGI ÖNKORMÁNYZAT Kedvezményezett címe: 9436 Fertőszéplak, Petőfi utca 2. Konzorciumi partner: Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzati Hivatal Elnyert támogatás: 125 599 917 forint Támogatás intenzitása: 100% Finanszírozó alap: ERFA
Projekt célja és tartalma: A projekt megvalósításának célja az erős identitástudatú, egészséges és a változásokhoz rugalmasan alkalmazkodó népesség és társadalmi közösség elősegítése, a lakosság mentális és kulturális igényeinek, állapotának és a közöségi célú szolgáltatások, programok minőségének javítása, a szociális védelem és társadalmi befogadás eszközkendszerének fejlesztése, a hátrányos helyzetű csoportok és térségek társadalmi felzárkóztatásának támogatása, a helyi társadalmak különböző szintű közösségeinek, azok kultúrájának és az itt élők szabadidős aktivitási lehetőségeinek fejlesztése. A projekt hozzájárul a Duna Régió Stratégia alábbi fellépéseinek megvalósulásához: • pillér, KK4, 6. fellépés: ÉGHAJLATVÁLTOZÁS: Az éghajlatváltozás okozta vízminőséggel és vízmennyiséggel kapcsolatos változásokhoz való alkalmazkodással kapcsolatos intézkedések ösztönzése • pillér, KK5, 1. fellépés: A különböző veszélyekhez kapcsolódó kockázatkezelési tervek fejlesztésének és megvalósításának megfelelő támogatása • pillér, KK5, 5. fellépés: Az éghajlatváltozás regionális és helyi hatásainak előrejelzése. A projekt fejlesztésének célcsoportjai: A fejlesztés célcsoportjai a település lakossága. A közösségi élet színterei sokrétűek, ilyenek a munkahelyek, önkormányzati intézmények, a templomok, a civil szervezetek, közösségi terek (játszóterek, tanpályák – sport és szabadidős tevékenységre alkalmas helyszínek). A település lakosságának egészségét, gazdasági és társadalmi jólétét, életminőségének javítását úgy lehet biztosítani, ha tevékenységeink során a környezet és fejlődés, illetve a gazdaság, társadalom és környezet problémáit együtt kezeljük. A települési környezet fejlesztésére, a népességmegtartó erő, a népességmegtartó erő és a vonzerő növelésére a település a fent említett beruházásokat szeretné a pályázat keretei között megvalósítani. A fejlesztések közvetve hozzájárulnak a településen belüli esélyegyenlőség biztosításához, továbbá a projekt céljai összhangban állnak az önkormányzat azon törekvésével, hogy a település egész területén biztosított legyen a polgárok egyenlő hozzáférése közszolgáltatások, ideértve a csapadékvíz-elvezetést, a szabadidős, rekreációs tevékenységeket, valamint a közlekedésbiztonságot. A tervezett tevékenységek másodlagos hatásaként jelentkezhet a település szegregációmentességének erősítése, továbbá ekképpen megvalósul a település homogén esztétikai és funkcionális egysége.
Illeszkedés a felhívásban meghatározott célokhoz A projektben megvalósuló infrastruktúra az alábbi felhívási célokhoz illeszkedik: 2.1.1. Önállóan támogatható tevékenységek A) Települési kékinfrastruktúra fejlesztése (vízgazdálkodási beavatkozások) Fejlesztés: Mátyás k. u., Arany J. utca csapadékvíz rendezése (I/b) B) Belterületi zöldinfrastruktúra fejlesztése Fejlesztés: sétakert, rendezvény gyep kerül kialakításra (I/a), szórt burkolatú sétaút (I/g) C) Közösségi, kulturális, sportolási infrastruktúra, IKT és okos települési fejlesztések Fejlesztés: burkolt parkoló (II/c), burkolt gyülekező tér (II/a), légkábeles rendszer földkábelesre történő cseréje (II/a), növényzet telepítés (II/a), közvilágítás (II/a), okospadok telepítése (III/d) D) Fenntartható közlekedésfejlesztés Fejlesztés: Ady Endre utca forgalomcsillapítása (II/a1)
2.1.2.2. Választható, önállóan nem támogatható tevékenységek IV. Fenntartható közlekedésfejlesztés kerékpáros pihenő (c), járda felújítása közlekedésbiztonsághoz kapcsolódóan (d/d2) Közreműködő szervezet: Magyar Államkincstár Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatósága Projekt zárása: 2024. november 30.
|