Tanév végi tematikus program 4. osztályosainknak
Írta: Kovács Emőke Mária táborszervező pedagógus   
AddThis Social Bookmark Button

Az idei tanév lezárásával sem csendesedtek el iskolánk tantermei és folyosói, hiszen június 18. és 22. között az EFOP-3.3.5-17 „ Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő iskolai Közösségi Program kísérleti megvalósítás” című pályázat keretében  szerveztük meg 4. osztályos diákjainknak a természeti nevelés és környezetvédelem tematikus hetet, melyen diákjaink nagy lelkesedéssel és aktivitással vettek részt. A tábor hétfőtől péntekig reggel 8 órától délután 16 óráig biztosított foglalkozásokat és napi négyszeri étkezést diákjainknak.

Programjaink között szerepelt a fertőszéplaki Polima Kft. meglátogatása, ahol a papír újrahasznosításával ismerkedtek meg tanulóink. A fertődi Esterházy-kastély és gyógynövénykert felkeresése, ahol különböző gyógynövényeket ismerhettünk meg, levendulából készítettünk különböző dekorációs elemeket, utaztunk a Lés-erdőben és a kastélyparkban a DOTTO-val, és megtekinthettük a csodálatos panorámavetítést az egykori kastélyról és parkról. Felkerestük az öntésmajori Hanság Élővilága Kiállítást és tettünk egy nagy túrát a Hanságban, illetve a lászlómajori Bemutató Majorságot is meglátogattuk, ahol őshonos magyar állatfajtákkal találkozhattak diákjaink. Mivel a témánk a környezetvédelem volt, ezért az öntésmajori látogatás kivételével az összes helyszínt gyalogosan vagy kerékpárral kerestük fel. Tanulóink játékos foglalkozások, interaktív feladatok keretein belül ismerkedtek a szelektív hulladékgyűjtés fontosságával, a települések energiaellátásával, a környezetbarát közlekedési eszközökkel, illetve kézműves foglalkozások, kerékpáros ügyességi verseny, számháború, játékok színesítették a heti programunkat.

A tematikus héten készült fotók ide kattintva tekinthetők meg.

 

Polgármesteri köszöntő

 

Ingyen WiFi Fertőszéplak központjában

Felhasználónév: wifi
Jelszó: free

Facebook

Programnaptár 2019

Domb újság

.


Fertőszéplaki Sportkör

Fertőszéplakinak lenni


Fertőszéplak képekben


 

Környező települések


   Fertőd

   Fertőszentmiklós

   Sarród

   Hegykő

   Fertőhomok

   Petőháza

   Fertőendréd

   Agyagosszergény

   Hidegség

   Fertőboz

   Kópháza

   Balf

   Sopron